INTERIÉROVÉ DVEŘE

  Interiérové dveře dnes již neplní pouze funkci uzavření prostoru, ale také funkci estetickou. Dnes je bereme jako další kus nábytku a stejně pěčlivě je i vybíráme. Dvěře mohou celý prostor bytu či domu oživit, zatraktivnit a zútulnit. Vhodný výběr dveří doladí Váš interiér k dokonalosti. 

  Interiérové dveře dávají ráz vašemu bydlení, vybírejte je proto s pečlivostí. Interiérové dveře Vám můžeme vybrat od několika výrobců ze zahraničí nebo i z domácí produkce. 

 

Co je potřeba předem zvážit při samotném výběru dveří? Pro spokojené bydlení byste měli zvážit 4 následující body.

1. Zamyslete se nad výplní dveří. Chcete plné dveře, či prosklené? Rozhodovat byste se měli především dle účelu místnosti, kam je chcete umístit. Plné dveře umísťujete zpravidla tam, kde chcete soukromí, dveře prosklené naopak do místností, kde vám vyhovuje více světla.

2. Zvolte vhodný povrch dveří. Intenzitě „provozu“ v domácnosti by měla odpovídat i volba povrchu dveří, levnější typ foliovaných dveří použijte tam, kde nevyžadujete vysokou odolnost proti poškození. Naopak CPL neboli laminátový povrch do místností, kde vám na vzhledu dveří záleží. Třetí variantou je dýha, která díky přírodnímu povrchu bude vypadat luxusně, nicméně vyžaduje jistou míru údržby.

3. Pravé nebo levé dveře? Jestli váháte mezi zvolením pravých, nebo levých dveří proveďte si jednoduchý test. Postavte se před dveře, a podle toho, kterou rukou je máte tendenci otevírat, tak ty vám budou sedět lépe. Zamyslet byste se však také měli nad úhlem otevření, pamatujte tak na to, že levé dveře Vám ubírají místo nalevo, pravé zase napravo.

4. Praktický typ otevírání dveří. Existují různé typy otevírání dveří, na výběr máte ze dveří klasických, posuvných, nebo takzvaných lítaček. Klasické dveře se hodí do jakéhokoliv prostoru, kde nemáte větší nároky na úsporu místa. Dveře posuvné jsou naopak vhodné do menších místností. Lítačky si na oblibě získali například v kuchyni, protože do nich stačí pouze lehce žduchnout loktem, nebo bokem a otevřou

  Záleží jen na Vás, jaké interierové dveře zvolíte, my Vám je dodáme! Dodací lhůta dveří do bytu je přibližně 4-6 týdnů, jelikož jsou vyráběny na zakázku dle Vašich požadavků - sami si zvolíte šířku, levé nebo pravé dveře, kování a povrchový dekor, který designově napodobuje dřevěné dveře.

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Vzhled dveří lze doladit či ozvláštnit kovovými prvky, tedy panty, zámkem nebo klikou. Zajímavá klika dodá i obyčejným hladkým plným dveřím ten správný vzhled. Design dveří můžeme změnit také volbou zajímavého skla. Každý výrobce má ve své nabídce mnoho druhů skel. Moderní jsou i kombinace s hliníkovými lištami rámečků. 

             Povrch

             Výplň

             Prosklení

              Funkce

               Orientace

              Otevírání


Kontakt

Špitt Jan, DiS.

Čajkovského 45/6
Olomouc
779 00


mob.: +420 724 583 125

IC: 03790088